Quantity
Price
Total price
1
$0.4935
$0.4935
10
$0.3780
$3.7800
100
$0.2310
$23.1000
500
$0.2100
$105.0000
1000
$0.1470
$147.0000
3000
$0.1365
$409.5000
6000
$0.1260
$756.0000
9000
$0.1155
$1,039.5000
30000
$0.1155
$3,465.0000
75000
$0.1050
$7,875.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Micro Commercial Components (MCC) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Zener |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 18.5A |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 20V |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 22.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 32.4V |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Power Line Protection | No |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |