Quantity
Price
Total price
1
$0.2625
$0.2625
10
$0.1785
$1.7850
100
$0.0840
$8.4000
500
$0.0735
$36.7500
1000
$0.0525
$52.5000
2000
$0.0420
$84.0000
7500
$0.0420
$315.0000
15000
$0.0315
$472.5000
37500
$0.0315
$1,181.2500
52500
$0.0315
$1,653.7500
187500
$0.0210
$3,937.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Good Ark Semiconductor |
| Series | SMAJx |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Zener |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | General Purpose |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 4.9A |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 51V |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 56.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 82.4V |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Power Line Protection | No |