Quantity
Price
Total price
1
$0.4620
$0.4620
10
$0.3990
$3.9900
100
$0.2730
$27.3000
500
$0.2205
$110.2500
1000
$0.1785
$178.5000
3000
$0.1575
$472.5000
6000
$0.1470
$882.0000
9000
$0.1365
$1,228.5000
30000
$0.1365
$4,095.0000
75000
$0.1365
$10,237.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SC-74, SOT-457 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Zener |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TA) |
| Applications | Telecom |
| Capacitance @ Frequency | 165pF @ 1MHz |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 20A (8/20µs) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V (Max) |
| Supplier Device Package | 6-TSOP |
| Unidirectional Channels | 5 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 13V |
| Power - Peak Pulse | 200W |
| Power Line Protection | No |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |