Quantity
Price
Total price
1
$0.2835
$0.2835
10
$0.1890
$1.8900
100
$0.0945
$9.4500
500
$0.0735
$36.7500
1000
$0.0525
$52.5000
2000
$0.0420
$84.0000
9000
$0.0315
$283.5000
27000
$0.0315
$850.5000
63000
$0.0315
$1,984.5000
225000
$0.0315
$7,087.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Zener |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | HDMI, Telecom, USB |
| Capacitance @ Frequency | 0.19pF @ 1MHz |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 30V (Max) |
| Supplier Device Package | DSN0603-2 |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 31V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 20.5V (Typ) |
| Power Line Protection | No |