Quantity
Price
Total price
6000
$0.1260
$756.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NextGen Components |
| Series | SMB |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Zener |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | General Purpose |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 7.02V |
| Supplier Device Package | SMB (DO-214AA) |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 7.79V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 12.1V |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Power Line Protection | No |