Quantity
Price
Total price
5000
$0.1365
$682.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NextGen Components |
| Series | SMA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Zener |
| Operating Temperature | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | General Purpose |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 136V |
| Supplier Device Package | DO-214AC, SMA |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 152V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 219V |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Power Line Protection | No |