Quantity
Price
Total price
2500
$0.5985
$1,496.2500
5000
$0.5670
$2,835.0000
12500
$0.5460
$6,825.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 10-SOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Internal Switch(s) | No |
| Output Isolation | Isolated |
| Topology | Flyback |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 45V |
| Supplier Device Package | 10-SOIC |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Power (Watts) | 66 W |