Quantity
Price
Total price
1
$1.1235
$1.1235
10
$0.9975
$9.9750
25
$0.9450
$23.6250
100
$0.7770
$77.7000
250
$0.7245
$181.1250
500
$0.6405
$320.2500
1000
$0.5040
$504.0000
4000
$0.4725
$1,890.0000
8000
$0.4515
$3,612.0000
12000
$0.4305
$5,166.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Size | 16Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TC) |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.75V |
| Technology | FLASH - NOR (SLC) |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Format | FLASH |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | 32µs, 6.5ms |
| Memory Interface | SPI - Quad I/O |
| Access Time | 8 ns |
| Memory Organization | 2M x 8 |