Quantity
Price
Total price
1
$0.6720
$0.6720
10
$0.5985
$5.9850
25
$0.5565
$13.9125
100
$0.4515
$45.1500
250
$0.4200
$105.0000
500
$0.3570
$178.5000
1000
$0.2835
$283.5000
2000
$0.2625
$525.0000
6000
$0.2415
$1,449.0000
10000
$0.2310
$2,310.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Size | 8Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Technology | FLASH - NOR (SLC) |
| Clock Frequency | 100 MHz |
| Memory Format | FLASH |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | 3ms, 3ms |
| Memory Interface | SPI - Quad I/O |
| Access Time | 7 ns |
| Memory Organization | 1M x 8 |