Quantity
Price
Total price
1
$0.6405
$0.6405
10
$0.5565
$5.5650
25
$0.5250
$13.1250
100
$0.4305
$43.0500
250
$0.3990
$99.7500
500
$0.3360
$168.0000
1000
$0.2730
$273.0000
4000
$0.2415
$966.0000
8000
$0.2310
$1,848.0000
12000
$0.2205
$2,646.0000
28000
$0.2100
$5,880.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Size | 8Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Technology | FLASH - NOR (SLC) |
| Clock Frequency | 100 MHz |
| Memory Format | FLASH |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | 3ms, 3ms |
| Memory Interface | SPI - Quad I/O |
| Access Time | 7 ns |
| Memory Organization | 1M x 8 |